A Magyar Idők 12 nap alatt 13 cikket írt a Független Diákparlament tüntetéséről, még lovagkeresztény Bayer Zsolt is írt egy magasztos művet erről. A túlórázás a propagandagyárban itt nem állt meg, és a Pesti Srácok sokadik írása már egyenesen azt fejtegette, hogy valójában válaszolt a kormány az FDP-nek a követelésekkel kapcsolatban. Valójában kizárólag a meghívást utasították el, mivel Balog Zoltán Emberi Erőforrás nem tartotta érdemesnek kiállni az általa oly fontosnak tartott (fiatal demokrata) diákokkal szemben. A 13 pontra továbbra sem érkezett válasz. Sajnos ez nem újdonság, mivel Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős helyettes államtitkár már tavaly júniusban kifejtette, hogy:
"Egy párhuzamos szervezet felépítése és működtetése, illetve a tárgyalások párhuzamos folytatása biztos, hogy nem segíti a diákok érdekeinek képviseletét, így ebben a Köznevelésért Felelős Helyettes Államtitkárság részéről nem szeretnénk partnerek lenni. Kérem, kövessék nyomon az Országos Diák Tanácsban folyó munkát, ha van olyan képviselő, aki az Önök bizalmát is élvezi, az üléseken bátran kérdezzen, és számoljon be Önöknek a hallottakról, de kérem, hogy ne várja tőlünk, hogy Önökkel jelen helyzetben szakmai együttműködést alakítsunk ki."
Mindez persze ellentmond a Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatának és az ENSZ BT 2250-es határozatának is, de ilyen apróságokon ne akadjunk fenn. Azonban arra kíváncsi lennék, hogy ha Palkovics azt mondja a tüntetésre, hogy "nem is tartom ezt a formát alkalmasnak a szükséges párbeszédre.", akkor mégis milyen formában kellene beszélgetnünk, ha tárgyalni nem hajlandóak? Ha a miniszterelnök, a Fiatal Demokraták Szövetségének oszlopos tagja, a 80-as évek Diáktüntetője nem mer ki állni saját közössége elé, miután vitára hívják?
Hiába hazudják azt, hogy az FDP "akkori vezetőjét" meghallgatta az Országos Diáktanács (mely soha nem történt meg), vagy hogy az Országos Diákparlament legitim és demokratikus érdekképviseleti szerv (miközben zárt ajtók mögött, kétévente egyszer ülésezik, és cenzúrázzák a felszólalásokat "felnőttek") a diákság egyre nagyobb része tudja, hogy a fennálló rendszeren kívüli, demokratikus érdekképviselet csak egy van, a Független Diákparlament. Ettől az erőtől pedig rettenetesen félnek.
Hiába mondják, hogy mások állnak az FDP mögött, valójában évente 5-6 ezer szavazó adja a gerincét a szervezetnek.
Hiába mondják, hogy a Fidesz fülkerforradalma által mindenkit képvisel, ezért maradjunk csöndben, valójában szinte senki nem volt diákként szavazásra jogosult 18 év alattiként, így az FDP sokkal legitimebb, demokratikusabb képviselet.
Hiába mondják, hogy nem szabad tüntetést szervezni a választás évében, miközben mikor, ha nem most kell nyomást helyezni minden pártra, hogy a demokratikus oktatással kiemelt témaként foglalkozzanak, hadd lássuk, melyik párt hogy reagál (az LMP például mind a 13 pontot törvénymódosításként nyújtja majd be).
A Pesti Srácok ezzel leginkább a propaganda és a kormány arroganciáját leplezte le.
Demokráciát az oktatásban, demokráciát az országban!